Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

„Ukraińska Szkoła Dziennikarstwa“. Zgłoszenia do 20 marca

StowarzEyszenie Inicjatywa Wolna Białoruś, Ośrodek Badań Informacyjnych „Merydian“ oraz Lwowska Miejska Organizacja Społeczna „Instytut Technologii Politycznych“, zapraszają do udziału w projekcie „Ukraińska Szkoła Dziennikarstwa“.

ukrjournalism

Projekt skierowany jest do 45 aktywnie działających dziennikarzy i dziennikarek z centralnej i wschodniej Ukrainy, w wieku do 35 lat, pracujących w mediach działających na poziomie lokalnym.

Działania projektowe zakładają 3 przyjazdy do Polski w 15-osobowych grupach i uczestnictwo w specjalnie przygotowanych wykładach, warsztatach oraz seminariach mających na celu podniesienie kompetencji, nabycia doświadczenia i zdobycia wiedzy potrzebnej do prowadzenia publicznej debaty na temat nadchodzących reform samorządowych na Ukrainie.

W programie 6-dniowej wizyty studyjnej odbędą się wykłady dotyczące reform samorządowych w Polsce i na Ukrainie, warsztaty dziennikarstwa lokalnego i obywatelskiego, spotkania w redakcjach ważnych mediów lokalnych oraz instytucjach, zajmujących się skupieniem środowisk medialnych. Uczestnicy odwiedzą także różne instytucje związane z funkcjonowaniem samorządu, m.in. urzędy gmin czy rady miast. Planowana jest także wizyta w redakcji białoruskiej, niezależnej telewizji Belsat TV.

Wykłady, warsztaty i seminaria poprowadzą doświadczeni trenerzy oraz praktycy związani z dziennikarstwem. Uczestnicy projektu po zakończeniu wizyty studyjnej, wykorzystując obserwacje i zdobyte doświadczenia, przygotują własny materiał dziennikarski na wybrany temat, dotyczący problemów lokalnych swojego regionu.

Organizatorzy pokrywają koszty wiz, ubezpieczenia, przejazdów, zakwaterowania, wyżywienia oraz zapewniają tłumaczenie na język ukraiński podczas wykładów, warsztatów i spotkań.

Terminy wizyt studyjnych:

04.05 – 12.05 2015 r. 25.05 – 02.06 2015 r. 22.06 – 30.06. 2015 r.

Zasady rekrutacji: Na stronie programu znajduje się formularz rejestracyjny, w którym należy opisać doświadczenie zawodowe, załączyć list polecający z macierzystej redakcji oraz wypełnić deklarację publikacji przygotowanego w ramach projektu materiału dziennikarskiego. Należy także spełniać wszystkie wymogi formalne dotyczące programu: – wiek: do 35 lat – praca w mediach działających na poziomie lokalnym – ważny paszport

Szczegóły dotyczące projektu i rekrutacji można znaleźć na stronie: www.ukrjournalism.wordpress.com oraz na stronach : www.lviv.ukrcei.org | www.wolnabialorus.pl

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY