Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Spotkanie w Warszawie | Rozmowa z reporterką Anną Wojtachą

W środę 15 kwietnia reporterka wojenna Anna Wojtacha, autorka książki „Zabijemy albo pokochamy”, zaprasza na opowieść o Rosji widzianej oczami snajpera specnazu, budowniczych rurociągu Gazpromu, kombatanta czeczeńskiej wojny, bezdomnego z Ułan Ude oraz moskiewskiej prostytutki.

Spotkanie z Anna Wojtachą. Źródło: facebook.com/WydawnictwoZnak

Spotkanie z Anna Wojtachą. Źródło: facebook.com/WydawnictwoZnak

15 kwietnia, godz. 19

Faktyczny Dom Kultury, ul. Gałczyńskiego 12, Warszawa

Prowadzenie: Małgorzata Borowska

Więcej informacji na stronie wydarzenia na facebooku:
Spotkanie z Anną Wojtachą

 ***

 

Zabijemy albo pokochamy. Opowieści z Rosji. Źródło: znak.com.pl

Zabijemy albo pokochamy. Opowieści z Rosji. Źródło: znak.com.pl

Anna Wojtacha

Zabijemy albo pokochamy.

Opowieści z Rosji Mieszkańcy imperium Putina oczami korespondentki wojennej Anny Wojtachy  Widzisz, Rosja to jest pewien stan umysłu… Może tego nie widać, ale, uwierz mi, jesteśmy potwornie zakompleksionym narodem i to dlatego właśnie z taką rozkoszą słuchamy słów naszych wodzów o rosyjskiej potędze i sile, o rosyjskiej dumie i honorze… Od wieków cały czas ktoś nam zagraża. Jak nie Polacy, to Amerykanie, jak nie Amerykanie, to Czeczenii. Ruszamy wtedy z tym urrra! i wpieriod! Lecimy jak ćmy do ognia i jeszcze jesteśmy z tego dumni. Kopią nas w dupę, a my prosimy o więcej, bo przecież dostać kopa w dupę od władzy to czysta rozkosz. Bez niej bylibyśmy jak dzieci we mgle, zginęlibyśmy. Dlatego potrzebny jest Putin, dlatego tak go kochamy… Anuszka, powtarzam ci: ten naród trzeba trzymać za mordę…

ANNA WOJTACHA szuka ludzi w sytuacji ekstremalnej. Znalazła ich w kraju, gdzie od ledwie co poznanego w pociągu żołnierza usłyszała: „Z nami to jest prosta sprawa: albo cię pokochamy, albo cię zabijemy”. Ten kraj to ROSJA pod rządami PUTINA, a bohaterami tej książki są jego poddani.

Poznajcie historie, które nie mieszczą się w telewizyjnym kadrze i ludzi, którzy nigdy nie opowiedzą o sobie przed obiektywem kamery: snajpera specnazu, budowniczych rurociągu Gazpromu, kombatanta czeczeńskiej wojny, bezdomnego z Ułan Ude i moskiewską prostytutkę.

Wojtacha nie patrzy na Rosję chłodnym okiem reportera. Próbuje zrozumieć Rosjan, ich stosunek do władzy i Polaków oraz dramatyczne wybory, jakich muszą dokonywać. Wdziera się w ich świat tak głęboko, że w końcu sama też musi zacząć wybierać.

Pełna emocji opowieść o romansie polskiej dziennikarki z wyjątkowo kapryśną damą – Rosją.

Obejrzyj wywiad z Autorką w Wirtualnej Polsce
Rosja potrafi być kompletnie nieobliczalna

Posłuchaj audycji z udziałem Autorki w Polskim Radio
„Albo cię zabijemy, albo pokochamy”

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY