Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Gabriela Sieczkowska

7 powodów, dla których warto było odwiedzić PDF PL CEE 2015

Personal Democracy Forum PL CEE 2015 już za nami, więc czas na pierwsze przymiarki do podsumowań. Co się działo? Co można było zobaczyć? Kogo spotkać? O czym dowiedzieć? Oto kilka powodów, dla których warto było być na pierwszym dniu PDF PL CEE 2015. Poniżej 7 powodów, dlaczego po pierwszym dniu autorka wyszła w pełni usatysfakcjonowana wydarzeniem.

Przeczytaj też pre-PDFowy wywiad z Jakubem Górnickim z ePaństwo

Więcej o PDF Poland CEE 2015

#PDFPLCEE15

Pierwszy dzień PDF PL CEE 2015 Warszawa, Centrum Kopernika. Autor: Felix Blatt, źródło: eastbook.eu

Pierwszy dzień PDF PL CEE 2015 Warszawa, Centrum Kopernika. Autor: Felix Blatt, źródło: eastbook.eu

1. Prelegenci

Zdecydowanie najmocniejszy argument pierwszego dnia PDF2015. Zaproszeni na scenę goście to działacze społeczni trzeciego sektora, aktywiści, dziennikarze i bloggerzy. Wczoraj mogliśmy posłuchać inspirujących, ale często również emocjonujących wystąpień. Warto było zobaczyć każdego z prelegentów, który wczoraj został wywołany na scenę. Dzień pierwszy warszawskiego PDF 2015 był okazją by poznać ich projekty, sposoby działania i efekty pracy, ale też i problemy, z którymi się borykają oraz potrzeby środowiska ludzi zaangażowanych społecznie.

 2. Inspiracje i motywacje

Właśnie, inspiracje – oto boska iskra, której potrzebuje każdy człowiek aktywista by podtrzymać swój społeczniacki zapał. Inspirujące były nie tylko prezentacje prelegentów, ale i historie pozostałych uczestników Forum. Już w czwartek można było czerpać garściami z doświadczeń osób takich jak  Emin Milli z Meydan TV, Rufus Pollock z Open Knowledge, Dymitry Savelau z change.org, czy Natalya Zubar z Maidan Monitoring Information Center, którzy swoimi historiami motywowali do podjęcia własnych działań działań. Im się udało, więc tobie też powinno!

tt4

3. Neetworking

PDF to też przestrzeń, gdzie ludzie, którzy działają na rzecz cyfrowego społeczeństwa obywatelskiego w różnych miejscach na świecie, mogą się poznać i wymienić doświadczeniami, nawiązać nowe kontakty i rozpocząć współpracę. W czwartek mieliśmy okazję dowiedzieć się o nowych projektach, rozwiązaniach i działaniach. W piątek poznajemy bliżej ludzi, którzy za nimi stoją.

 

4. Uczymy się od siebie

Wymiana informacji i doświadczeń to nie wszystko – trzeba przyswoić wysłuchaną lekcję. I postawić na efekty. Liczy się to, co zrobimy z uzyskaną wiedzą i zebranymi wizytówkami. Trzeba też przyznać, iż organizatorom udała się trudna sztuka zachowania balansu miedzy dawkowaniem nowej wiedzy, jej użytecznością a częstotliwością przerw kawowych.

 tt3

5. Atmosfera

Rzadko zdarza się aby w jednym miejscu móc spotkać tak wielu ludzi otwartych na siebie. Wszyscy z różnych stron świata, mający różne problemy, ale w sumie zajmują się podobnymi działaniami oraz mają wspólne cele i wartości. Gwar dochodzący z przerw kawowych oddawał pozytywny klimat całego wydarzenia.

 

6. Niespodzianka

Kto czytał nasz wywiad z Kubą Górnickim, wie że plany organizatorów PDF na rok 2016 były owiane tajemnicą. Od wczoraj wszystko już jednak wiadomo – podano datę i miejsce kolejnego PDF. 17-18 Marca 2015. Można już zapowiedzieć na nim swoją obecność poprzez wydarzenie na Facebook. Niespodzianką jest miejsce – w przyszłym roku PDF przenosi się do Gdańska, a gościć je będzie Europejskie Centrum Solidarności.

7. To jeszcze nie koniec

To tylko pierwszy dzień wydarzenia. 17 kwietnia to czas na bardziej bezpośrednie interakcje: warsztaty w formacie 18 sesji trwających po 50 minut w 6 blokach tematycznych.

__________

 30 osób z kilkunastu krajów świata dyskutujących o sprawach społecznych, korupcji, mediach, debacie publicznej, organizacjach pozarządowych oraz administracji publicznej w jednym miejscu. W tym roku 16 i 17 kwietnia Warszawa stanie się najbardziej otwartą, cyfrową i obywatelską stolicą w Europie. Eastbook.eu był patronem medialnym wydarzenia.

#PDFPLCEE15

tt1

[mappress mapid=”2687″]

Facebook Comments

Studentka socjologii w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Bada ruchy społeczne w Europie Wschodniej, hobbistycznie zajmuje się fotografią uliczną. Tweetuje o kondycji dziennikarstwa i mediów.

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY