Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Premiera „Wilki żyją poza prawem” | Warszawa, 7 maja 2015

Wydawnictwo Czarne zaprasza na premierę książki „Wilki żyją poza prawem. Jak Janukowycz przegrał Ukrainę” Zbigniewa Parafianowicza i Michała Potockiego. Spotkanie poprowadzi Łukasz Jasina.

"Wilki żyją poza prawem". Źródło: czarne.com.pl

„Wilki żyją poza prawem”. Źródło: czarne.com.pl


Data: 7 maja 2015 (czwartek) – 19:00 

Miejsce: Faktyczny Dom Kultury

Adres:  ul. Gałczyńskiego 12, 00-362 Warszawa

Wiktor Janukowycz mógł przejść do historii jako wielki reformator. Podpisując umowę z Unią Europejską, pozbawiał opozycję wszelkich argumentów. Nie byłoby Majdanu. Kolejne wybory prezydenckie odbywałyby się bez prawdziwego konkurenta. Lider – jak mówił o sobie – dalej grałby według sprawdzonej zasady rodem z rosyjskiej grypsery: „kidaj łocha”, czyli porzuć frajera, gdy tylko przestanie być użyteczny. Reguły panujące w półświatku, które wyniósł z czasów burzliwej młodości, Janukowycz stosował w polityce. „Łochami” byli dla niego unijni przywódcy, oligarchowie, opozycja, Rosjanie, najbliżsi współpracownicy. Jedynym panem miał być on sam.

Przyglądając się z bliska kryminalnej logice tej władzy, łatwiej zrozumieć, dlaczego tak szybko się rozpadła. Zasada „kidaj łocha”, która wyniosła Janukowycza do władzy , była równocześnie źródłem jego upadku. Ta książka jest właśnie o tym. O tym jak car staje się „łochem”.

Czytałem z ogromnym zainteresowaniem, a czasem i z zapartym tchem, niczym dobry kryminał. Mimo że byłem świadkiem i w jakimś sensie uczestnikiem opisanych wydarzeń, dowiedziałem się dużo nowego. Dobra dziennikarska robota. Czytałem z ogromnym zainteresowaniem, a czasem i z zapartym tchem, niczym dobry kryminał. Mimo że byłem świadkiem i w jakimś sensie uczestnikiem opisanych wydarzeń, dowiedziałem się dużo nowego. Dobra dziennikarska robota.
Jurij Andruchowycz

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY