Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Malwina Fendrych

Pracownia Aktywności Obywatelskiej 2015 i pierwsze warsztaty

Dokładnie 10 marca 2015 zakończyła się rekrutacja do programu Pracownia Aktywności Obywatelskiej. W tym roku do koordynatorów napłynęły aż 734 zgłoszenia (575 z Ukrainy, 99 z Białorusi i 60 z Polski). Po burzliwej selekcji, zgodnie z zasadami programu wybrano 72 uczestników, w tym 24 z Polski, których zaproszono na warsztaty.

Autor: Olga Zarko, źródło: Archiwum Pracowni Aktywności Obywatelskiej Autor: Olga Zarko, źródło: Archiwum Pracowni Aktywności Obywatelskiej Autor: Olga Zarko, źródło: Archiwum Pracowni Aktywności Obywatelskiej Autor: Olga Zarko, źródło: Archiwum Pracowni Aktywności Obywatelskiej Autor: Olga Zarko, źródło: Archiwum Pracowni Aktywności Obywatelskiej

zdjęcia: Olga Zarko, źródło: Archiwum Pracowni Aktywności Obywatelskiej

Pierwsza Pracownia Idei, która miała miejsce w Babinie na Ukrainie, gdzie powstała Chata Maysternya – miejsce zainspirowane filozofią i misją Pracowni Aktywności Obywatelskiej i stworzone dzięki jej trenerom, koordynatorom i absolwentom – odbyła się między 27 kwietnia a 4 maja. 24 młodych ludzi z Polski, Ukrainy i Białorusi spotkało się by podjąć próbę odpowiedzi na pytanie, jak korzystać bez wyrzutów sumienia?

Katarzyna Dorota tak podsumowuje to doświadczenie: Już trzeci rok z rzędu prowadzę warsztaty w Pracowni z zakresu zrównoważonego rozwoju i świadomej konsumpcji. Od kilku lat zajmuje się edukacją ekologiczną. Zdawałoby się, że temat jest mi znany. Ale… za każdym razem inna konstelacja trenerów, inni uczestnicy, inne fakty ze świata wywracają do góry nogami całą moją wiedzę. To jest niesamowity proces, przykład na to, że im więcej się interesujemy jakimś tematem tym więcej otwiera się nowych zagadnień i pojawiają się nowe pytania.

Kolejna Pracownia Idei, tym razem na Białorusi w mieście Gomel, rozpoczęła się 4 maja. Podczas tych warsztatów uczestnicy mają okazję skonfrontować wyobrażenia na temat krajów swojego pochodzenia, zrewidować poglądy i wymienić się doświadczeniami związanymi z kulturą, stylem życia i codziennością w Polsce, na Ukrainie i Białorusi. Spotkanie potrwa do 11 maja.

Dokładnie tego samego dnia rozpocznie się trzecia Pracownia Idei. Do Lublina zawita ostatnia grupa młodych i zapalonych do pracy. Spróbują zastanowić się wspólnie nad sposobami przetrwania w informacyjnym chaosie i wypróbować swoich sił w dziennikarstwie obywatelskim.

Więcej o inicjatywie:

Od koncepcji do realizacji: projekty Pracowni Aktywności Obywatelskiej

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY