Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Dyskusja „Rosja, jak o niej mówić” | Warszawa, 18 maja 2015

Fundacja im. Stefana Batorego zaprasza na dyskusję z udziałem rosyjskiego publicysty, pisarza i satyryka Wiktora Szenderowicza w ramach programu „Otwarta Europa”.

Wiktor Szenderowicz. Źródło: batory.org.pl

Wiktor Szenderowicz. Źródło: batory.org.pl

Data: 18 maja 2015 (poniedziałek)
Godzina: 17:00 – 18:30
Miejsce: Fundacja Batorego, Sapieżyńska 10a, 00-215 Warszawa
Pogoda:  19°C / 11°C Częściowe zachmurzenie

Spotkanie w językach polskim i rosyjskim.

Notka biograficzna
Wiktor Szenderowicz (ur. 1958) – publicysta, pisarz, satyryk. Działacz na rzecz praw człowieka i obywatela. Był scenarzystą popularnej szopki politycznej w telewizji NTW ”Lalki”, W 2004 roku jeden z założycieli „Komitetu 2008 – wolny wybór” pod przewodnictwem Garriego Kasparowa.
Obecnie prowadzi popularny blog na stronie Radia Echo Moskwy, na którym komentuje codzienne wydarzenia.
Niedawno wydał zbiór tekstów publicystycznych pt. „Блокада мозга.2014”, w której znajdziemy szereg przenikliwych, poważnych lecz niepozbawionych poczucia humoru komentarzy dotyczących współczesnej Rosji.

„Teksty publicystyczne piszę od ponad ćwierć wieku. Niekiedy nawet wydawałem ich zbiory książkowe – głównie z pobudek kolekcjonerskich. Ale nigdy jeszcze, aż do obecnego 2014 roku, nie miałem poczucia, że w trybie on-line opisuję katastrofę – krok po kroku, dzień po dniu. Nigdy jeszcze nie czułem się kronikarzem końca” – napisał Wiktor Szenderowicz w tekście opublikowanym w listopadzie 2014 roku na portalu Snob.ru. Wiktor Szenderowicz przyjeżdża do Polski z inicjatywy Stowarzyszenia Za wolną Rosję .

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY