Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Noc Muezeów w Studium Europy Wschodniej | Warszawa, 16 maja 2015

Podobnie jak w latach ubiegłych, także w tym roku Studium Europy Wschodniej włączy się w organizację Europejskiej Nocy Muzeów, która odbędzie się już jutro, 16 maja. Tegoroczna Noc Muzeów w SEW przebiegnie pod znakiem jubileuszu – 25-lecia istnienia Studium. Z tej okazji przygotowaliśmy wiele atrakcji kulturalnych oraz niespodzianek. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału!

Studium Europy Wschodniej

Studium Europy Wschodniej

W tym roku Noc Muzeów, która odbędzie się już 16 maja w Studium Europy Wschodniej przebiegnie pod znakiem jubileuszu – 25 – lecia istnienia  Studium.  W związku z tym przedstawimy wystawę zdjęć ukazującą historię oraz najważniejsze wydarzenia organizowane przez Studium Europy Wschodniej na przełomie ostatnich 25 lat.  Wystawa będzie umiejscowiona w alejce prowadzącej do budynku Starej Biblioteki Uniwersyteckiej na terenie Kampusu Głównego UW. Ponadto, podobnie jak w latach poprzednich podczas Nocy Muzeów także w tym roku Studium Europy Wschodniej będzie prezentować się jako jednostka naukowa w namiotach UW gdzie zostanie zlokalizowane stoisko z materiałami promocyjnymi Studium.  Podczas Nocy Muzeów zaprezntuje się także Szkoła Języków Wschodnich, która zapewni moc językowych atrakcji. Będzie to również okazja by przyjrzeć się z bliska działalności SJW, sprawdzić swój poziom wybranego języka z dostępnych w SJW (więcej tutaj) oraz porozmawiać z lektorami prowadzącymi zajęcia w SJW.

Podczas Nocy Muzeów organizowanej przez Studium Europy Wschodniej główną atrakcją będzie pokaz tańca gruzińskiego, który zaprezentuje zespół ,,Kartuli”. Chętni będa mogli również wziąć udział w specjalnie przygotowanych warsztatch tanecznych. Pokaz oraz warsztaty odbędą się w Pałacu Kazimierzowskim (w holu głównym) o godz. 20:00 oraz godz. 22:00. Będą to 2 wejścia w następującej sekwencji: 15 minut – pokaz tańca, 45 min warsztaty w sali obok.
Zespół „Kartuli” założono przy Stowarzyszeniu Most do Gruzji w 2012 roku. Zespół organizuje pokazy i warsztaty tańca gruzińskiego w całej Polsce podczas Dni Gruzińskich, organizowanych przez Stowarzyszenie Most do Gruzji oraz innych imprez związanych z Gruzją. Podczas Nocy Muzeów zespół zaprezentuje tańce: Raczuli, Acharuli oraz Kartuli. Uczestnicy warsztatów nauczą sie podstawowych kroków skocznego tańca Raczuli.

Serdecznie zapraszamy!

Zespół "Kartuli"

Zespół „Kartuli”

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY