Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Czy grozi nam wojna hybrydowa? Spotkanie z Jewhenem Mahdą | Kraków, Warszawa 11-13.06.2015

Z reguły jasnym jest, jak należy reagować gdy jedno z państw zostanie zaatakowane z użyciem konwencjonalnych sił zbrojnych. Co jednak robić, gdy do prowadzenia wojny stosuje się „hybrydową” mieszankę środków militarnych i cywilnych? Jak bronić się przed „zielonymi ludzikami”, wojną informacyjną, naciskiem ekonomicznym oraz „rewoltami” importowanymi do atakowanego kraju z zewnątrz? Na te i wiele innych pytań odpowie Jewhen Mahda – ukraiński dziennikarz, publicysta, autor książki „Wojna hybrydowa – przetrwać i zwyciężyć” – jedynej współczesnej publikacji poruszającej tę zawiłą tematykę.

Spotkanie z Jewhenem Mahdą.

Spotkanie z Jewhenem Mahdą.

Podczas trzydniowej wizyty w Polsce odwiedzi 11.06 Kraków w siedzibie Klubu Jagiellońskiego oraz Warszawę 13.06  w siedzibie Ukraińskiego Świata. W trakcie spotkań Autor opowie o swoich doświadczeniach i przemyśleniach związanych z prowadzoną przeciwko Ukrainie grą. Podpowie również o środkach, jakie powinny podjąć państwa NATO, aby zabezpieczyć się przed ewentualnością wojny hybrydowej.

Jewhen został zaproszony do Polski przez Fundacja Czartoryskiego. Zainteresowanych tematyką zapraszamy również do udziału w spotkaniach warszawskich – 12 i 13 czerwca. Szczegółowe informacje znajdują się na fanpage’u Fundacji Czartoryskiego, Fundacja Otwarty Dialog oraz Jewhen Mahda w Polsce // Євген Магда в Польщі.

Spotkanie w Krakowie:

11 Czerwca. godz. 17

Rynek Główny 34

Spotkanie w Warszawie:

13 czerwca, godz. 14

ul. Nowy Świat 46

 

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY