Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Krzysztof Nieczypor

Eastbook.eu na Warsaw East European Conference 2015

Eastbook.eu zaprasza w najbliższą sobotę na organizowany w ramach Warsaw East European Conference panel dyskusyjny oraz prezentację nowej wersji portalu. W wydarzeniach wezmą udział współtwórcy Eastbooka oraz specjalnie zaproszeni goście. Tego nie można przegapić!

WEEC Eastbook4
Od chwili powstania, czyli 2010 roku, gdy grupa studentów postanowiła zamiast gazetki akademickiej założyć stronę internetową, współtwórcy portalu Eastbook.eu stawiali sobie za cel dzielenie się swoją wiedzą, doświadczeniem i spostrzeżeniami na temat tego, co dzieję się tuż za wschodnią granicą Unii Europejskiej. Nieoczekiwanie to, co było początkowo wynikiem wyłącznie młodzieńczej pasji i entuzjazmu, w ciągu pięciu lat przekształciło się w jedno z najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce zajmujących się polityką wschodnią. W tym czasie uruchomione zostały cztery wersje językowe portalu z prawdziwą międzynarodową redakcją, zaś sam portal stał się platformą dialogu dla ekspertów, dziennikarzy, blogerów, polityków i aktywistów zajmujących się Europą Wschodnią.

Przeczytaj koniecznie:
Zderzenie cywilizacji. 5 lat portalu Eastbook.eu

Obowiązkowo zobacz infografikę:
Eastbook.eu ma już pięć lat!

Zgodnie jednak z zasadą, że dążenie do doskonałości wymaga zmian, przyszedł czas na następny krok w realizacji przedsięwzięcia, jakim stał się nasz portal. Dzięki staraniom grupy osób związanych z Fundacją Wspólna Europa – wydawcy portalu, Eastbook.eu w ciągu najbliższych miesięcy całkowicie zmieni swoje oblicze, dostosowując się do najnowszych trendów obowiązujących w świecie nowych mediów. Zachowując entuzjazm, z jakim rozpoczęliśmy naszą wschodoznawczą przygodę, uzupełniając ją o wiedzę i doświadczenie zdobyte w trakcie funkcjonowania portalu, otwieramy nowy rozdział w historii Eastbook.eu.


Nim jednak nowa wersja naszego portalu będzie w pełni gotowa,chcielibyśmy opowiedzieć Wam, drodzy Czytelnicy, o naszej nie tak znów długiej, ale barwnej i ciekawej historii, przedstawić nasze plany i zamiary na przyszłość oraz pochwalić się naszą wiedzą w temacie, którym się zajmujemy – rolą mediów w Europie Wschodniej. Opowiemy Wam również o tym, czego nam brakuje… i jak mimo tego zamierzamy osiągać nasze cele.

A to wszystko zrobimy już w najbliższą sobotę 11 lipca, w trakcie Warsaw East European Conference organizowanej przez zaprzyjaźnione Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas drugiego dnia konferencji przygotowaliśmy dwa wydarzenia:

1. O godz. 12.30 w sali 216 budynku starego BUW na kampusie Uniwersytetu Warszawskiego zapraszamy na organizowany przez Eastbook.eu panel dyskusyjny pt. Role of Media in Streghtening the European Soft Power, na którym wystąpią:

Alexey Sidorenko (Fundacja Wspólna Europa, Teplitza of Social Technology) – twórca i pierwszy administrator portalu Eastbook.eu

Paweł Purski (Fundacja Wspólna Europa) – pierwszy redaktor naczelny portalu Eastbook.eu

Franak Viacorka (Radio Svaboda) – gość specjalny z Białorusi

Panel poprowadzi: Paweł Kowal, b. sekretarz stanu MSZ, b. poseł do Parlamentu Europejskiego

 

2. O godz. 15.30 w sali 111 udynku starego BUW na kampusie Uniwersytetu Warszawskiego zapraszamy na prezentację Eastbook.eu, podczas której przedstawimy nasze plany i zamierzenia oraz założenia nowej odsłony portalu. Wystąpią członkowie Fundacji Wspólna Europa, wydawcy portalu Eastbook.eu: Paweł Purski, Karolina Demus, Paweł Charkiewicz, Paweł Lickiewicz i Krzysztof Nieczypor.

 

Nie przegap! Sobota, 11 lipca – dzień z Eastbook.eu!

Facebook Comments
Krzysztof Nieczypor
Redaktor Eastbook.eu
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY