Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Koncert Dzieciuków w Krakowie | 8 sierpnia 2015

Nie lada gratka dla wielbicieli białoruskiego folku, punku, ska i muzyki alternatywnej w jednym. Grodzieńskie „Dzieciuki”, bo o nich tu mowa, zagrają w Krakowie, a towarzyszyć im będą zacni goście – Berlińska Druha i Sublokator.  Koncert odbędzie się 8 sierpnia o godz. 19.00 w Klubie Piękny Pies. Eastbook.eu jest patronem medialnym koncertu.

Dzieciuki

Dzieciuki

DZIECIUKI (Grodna, Białoruś)

Ponownie w Krakowie, siła prosto z Grodna, która rozsadza swoją punkową energią! Mocne granie z nutą folku, punku, ska i z wielką dozą miłości do własnych korzeni. Dzieciuki uderzają w publiczność swoimi ambitnymi tekstami, wielokrotnie nawiązującymi do historii Białorusi, zapomnianej przez autorów oficjalnych podręczników. Przeciwstawiają się jednostronnej, sowieckiej wizji historii, a większość tekstów poświęcona jest bohaterom powstań z różnych epok: kalinowcom, bałachowcom i partyzantce z czasów II wojny światowej. W ich instrumentarium usłyszycie m.in. dudy, banjo i barabany.

facebook: www.facebook.com/pages/Dzieciuki/353037111415233
muzyka: grodnomusic.bandcamp.com/album/dzieciuki-haradzenski-harmidar-2014

Berlińska Dróha (Berlin, Niemcy)

Grupa powstała w Berlinie ale jej założyciele Paul i Uta pochodzą z Łużyc. Styl ich muzyki określić można jako folk-alternatywa-kabaret, sami twórcy określają go mianem antyfolku. Ich pełna ekspresji muzyka wykorzystuje słowiańskie melodie we współczesnej aranżacji. W tekstach wykorzystują głównie język serbołużycki choć śpiewają też po niemiecku, francusku i angielsku. Ich niezwykle melodyjne utwory wyrażają anarchistyczne poglądy muzyków, krytykują konsumpcjonizm i stereotypizację życia.

strona: www.berlinskadroha.com
facebook: www.facebook.com/BerlinskaDroha?__mref=message
muzyka: soundcloud.com/berlinskadr-ha

SUBLOKATOR (Kraków)

Czteroosobowy kwintet, który gra nieprzerwanie od 18 lat w Krakowie i poza. Przemyca jazz do muzyki alternatywnej i na odwrót. Laureat, Członek i Posiadacz. Dumny ojciec 2 płyt studyjnych, jednej koncertowej i jednej z muzyką filmową.

strona: www.sublokator.com
facebook: facebook.com/sublokator
muzyka: sublokator.bandcamp.com

8 sierpnia 205

Klub Piękny Pies

ul.Bożego Ciała 9, 31-059 Kraków

 

Zapraszamy:)

Strona wydarzenia na facebooku: Facebook

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY