Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Gabriela Sieczkowska

V Festiwal Kina Białoruskiego BULBAMOVIE 23-25 X 2015

Tegoroczna edycja V Festiwalu Kina Białoruskiego BULBAMOVIE to rzadka okazja do zobaczenia białoruskiego kina niezależnego pod polską strzechą. Zapraszamy w dniach 23-25 października 2015 do Kina Muranów w Warszawie. 

5_am-boy-new (1)

plakat do filmu „Amerycan boy”, źródło: materiały prasowe Festiwalu

 

W programie oprócz filmów konkursowych także dokumentalne spojrzenie na współczesną Białoruś okiem Włocha i Niemca, czyli filmy „Made in BY” w reżyserii Luigiego Milardi (selekcja IDFA 2015) i „Kapuściany statek kosmiczny” Roberta Ecksteina o zwariowanej trasie koncertowej serbo-łużyckiej grupy muzycznej z Berlina po zakamarkach białoruskiej prowincji.

Krótkometrażowy UKR/USA film fabularny „Mina” z akcją osadzoną w wojennym Donbasie, który w tym roku zagościł już w Cannes na Short Corner. Ze zdjęciami Białorusinki z Nowego Jorku Aliaksandry Miasnikowaj.

Retrospektywa filmów 21 letniego Nikity Laureckiego, który stał się odkryciem niezależnego kina białoruskiego i premiera ogólnobiałoruskiego projektu filmowego „Chronotop” – będącego nową multimedialną formą, psychodelicznym eksperymentem, kroniką nieuświadomionej białoruskiej współczesności. Projekt składa się z krótkich etiud różnych  reżyserów, które malują mitologiczną mapę współczesnej Białorusi.

Widzowie Bulbamovie będą również mieć możliwość zobaczenia wielokrotnie już nagradzanego dokumentu Anastassi Miroszniczenko pt. „Rozdroże”

23-25 października 2015

Kino Muranów, ul. Gen. Andersa 5 Warszawa

Wstęp wolny

program  Festiwalu                                 strona Bulbamovie                                 fanpage Festiwalu

źródło: materiały prasowe

[mappress mapid=”2713″]

Facebook Comments

Studentka socjologii w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Bada ruchy społeczne w Europie Wschodniej, hobbistycznie zajmuje się fotografią uliczną. Tweetuje o kondycji dziennikarstwa i mediów.

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY