Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Rosjanie i Polacy razem obserwowali wybory w Polsce. Konferencja 26 października 2015, Warszawa

W poniedziałek 26 Października o godzinie 18:00 w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich (Krakowskie Przedmieście 32 – Uniwersytet Warszawski), odbędzie się konferencja Międzynarodowej Misji Obserwacyjnej European Platform for Democratic Elections (EPDE) na wybory parlamentarne w Polsce.

Plakat - misja EPDE

Podczas konferencji Zarząd Misji przedstawi wyniki obserwacji oraz rekomendacje dla Państwowej Komisji Wyborczej. 22 października 2015 roku EPDE rozpoczęła krótkoterminową, ekspercką misję obserwacyjną wyborów parlamentarnych w Polsce, które odbyły się 25 października 2015 r.

W skład misji weszło 40 przedstawicieli EPDE, w większości członkowie rosyjskiej organizacji pozarządowej GOLOS oraz członkowie Stowarzyszenia Forum Młodych Dyplomatów. Obserwowali oni przebieg procesu wyborczego w dniu wyborów w 120 komisjach wyborczych w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Łodzi, Lublinie, Białymstoku, Olsztynie i Radomiu.

Członkowie rosyjskiego Golosu to najbardziej doświadczeni obserwatorzy w Federacji Rosyjskiej. Ich organizacja na bieżąco obserwuje wszystkie wybory, a wyni obserwacji można śledzić na stronie: http://www.golosinfo.org. Dla członków Stowarzyszenia Forum Młodych Dyplomatów była to szansa na zdobycie unikalnego doświadczenia w obserwacji wyborów. Szczególnie jeśli pracuje się z parterami, którzy na codzień obserwują wybory w bardzo trudnych warunkach.

Dzięki udziałowi w międzynarodowej misji obserwacyjnej członkowie Forum Młodych Dyplomatów mieli prawo do obserwowania wyborów w swoim kraju, gdyż polskie prawo nie zezwala na obserwację polskim organizacjom pozarządowym. Jest to głównym postulatem Stowarzyszenia od lat, które organizuje już drugą krajową misję w podobnym formacie w tym roku walcząc o prawo do obserwacji wyborów dla organizacji pozarządowych w Polsce.

Spotkanie wspierają Studium Europy Wschodniej UW European Academy of Diplomacy | Europejska Akademia Dyplomacji | EAD i Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego.

Informacje dodatkowe: Sylwia Ławrynowicz +48 660 295 659

Wydarzenie na Facebooku

Żrodło: www.diplomacy.pl

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY