Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Maciej Zaniewicz

Eastbook na straży znaczenia słów

W Faktycznym Domu Kultury przy Nowym Świecie w Warszawie 24 lutego odbyła się premiera nowej wersji portalu. Na wydarzeniu obecni byli tak autorzy, jak i czytelnicy oraz… darczyńcy!

Wydarzenie było nie tylko premierą, ale również podsumowaniem akcji crowdfundingowej zorganizowanej przez Fundację Wspólna Europa, wydawcę Eastbooka. Zbiórka zakończyła się sukcesem – przed określonym czasem udało się zebrać 5 tys. złotych na start nowej strony internetowej. Wśród gości pojawiła się część spośród 87 darczyńców, dzięki czemu udało się dowieść, że model bezpłatnych mediów internetowych opartych na wspólnocie autorów i czytelników jest możliwy do stworzenia! Temu też służyło wydarzenie – integracji środowiska czytelników i autorów.

Fot. Gabriela Sieczkowska

Fot. Gabriela Sieczkowska

Podczas prezentacji dotyczącej działalności portalu została przedstawiona misja Eastbooka, nowa strona, budżet oraz autorzy. Specjalne podziękowania zostały skierowane w stronę głównych donorów fundacji za cały okres jej działania – Fundacji Solidarności Międzynarodowej, Funduszu Wyszechradzkiego, Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, National Endowment for Democracy oraz donorów prywatnych, bez których nie udałoby się stworzyć „nowego Eastbooka”!

Nie zabrakło również ciepłych słów na temat samego portalu. W swoim wystąpieniu na temat „Jak pisać o Europie Wschodniej?” dyrektor Fundacji Współpracy Polsko-Ukraińskiej PAUCI i członek Rady Programowej Fundacji Wspólna Europa Jan Piekło osobiście podziękował za pracę portalu na froncie walki o pierwotne znaczenie słów, które jego zdaniem jest zagrożone działalnością propagandy rosyjskiej.

Fot. Gabriela Sieczkowska

Fot. Gabriela Sieczkowska

Zdjęcie główne: Paweł Purski, Przewodniczący Rady Fundacji Wspólna Europa. Autor: Gabriela Sieczkowska, źródło: eastbook.eu
Facebook Comments

Absolwent stosunków międzynarodowych i rosjoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pisze i czyta na temat Europy Wschodniej.

Kontakt: [email protected]

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY