Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Gabriela Sieczkowska

Technologie, obywatele i demokracja. Personal Democracy Forum 2016 w Gdańsku

W dniach 17-18 marca 2016 roku w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbędzie się Personal Democracy Forum Polska - Europa Środkowo-Wschodnia. To największe w regionie wydarzenie poświęcone nowym technologiom, demokracji oraz zaangażowaniu obywatelskiemu, miejsce spotkań ludzi aktywnych i pragnących wpływać na zmiany społeczne.

Ponad 40 ekspertek i ekspertów oraz 300 uczestników z całego świata spotka się w najbliższy czwartek w Gdańsku – kolebce „Solidarności”. Goście Personal Democracy Forum rozmawiać będą o nowych technologiach, zaangażowaniu obywateli i kondycji demokracji. To już czwarta edycja Personal Democracy Forum PL CEE, jednak wydarzenie po raz pierwszy odbędze się właśnie w Gdańsku.

Od pierwszej edycji, trzy lata temu, łączymy ze sobą różne środowiska: administrację publiczną, aktywistów, organizacje pozarządowe, polityków. Tegoroczny temat – Co łączy obywateli? – jest dla nas naturalny i jednocześnie bardzo potrzebny. Czas bardziej krytycznie zastanowić się, jak technologia wpływa na społeczeństwo oraz debatę publiczną – Jakub Górnicki, członek Zarządu Fundacji ePaństwo.

Dzień pierwszy wypełniony jest wystąpieniami ekspertów i ekspertek reprezentujących organizacje pozarządowe, administrację publiczną, instytucje technologiczne. Wspólnie będą debatować o tym co dzieli, a co łączy obywateli w kontekście internetu i nowych technologii. Przedstawione zostaną innowacyjne rozwiązania dla rozwoju demokratycznego społeczeństwa informacyjnego. Drugi dzień wydarzenia to cztery bloki 50-minutowych warsztatów tematycznych prowadzonych przez praktyków środowiska pozarządowego, mediów oraz instytucji publicznych z Polski i zagranicy.

Kto wystąpi w tym roku na PDF PL CEE w Gdańsku? Prelegenci i prelegentki to m.in. Jennifer Pahlka (USA) – założycielka i dyrektor zarządzająca Code for America, która w Białym Domu pracowała nad kształtowaniem polityki cyfrowej, Václav Štětka (Czechy) – wykładowca na Uniwersytecie Karola w Pradze specjalizujący się w tematyce mediów i globalizacji, Sheba Najmi (Pakistan) – dziennikarka, założycielka Code for Pakistan, organizatorka pierwszego społecznego Hackathonu w Pakistanie, Rebecca Rumbul (Wielka Brytania) – kierownik Działu Badań w brytyjskiej organizacji mySociety oraz stały komentator polityczny dla BBC w Walii, Krzysztof Izdebski (Polska) –  prawnik specjalizujący się w dostępie do informacji publicznej oraz Sandor Lederer (Węgry) założyciel i prezes organizacji Kmonitor, która od szeregu lat monitoruje mechanizmy węgierskiej polityki.

Forum odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w dniach 17–18 marca 2016 roku w godz. 10-18. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne w języku polskim i angielskim. Sesje drugiego dnia będą prowadzone w języku polskim i angielskim. Wydarzenie będzie transmitowane online. Aby wziąć udział w forum, należy zarejestrować się na stronie. Koszt biletu wynosi 20 zł. Liczba miejsc jest ograniczona.

Dowiedz się więcej tegorocznej edycji PDF:

Program wydarzenia

Strona wydarzenia na Facebooku

Facebook Comments

***

PDF PL CEE 2016 organizowane jest przez Fundament Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z TechSoup Polska, Miastem Gdańsk i TransparenCEE. Wydarzenie wspierają: Koduj dla Polski, Personal Democracy Media, Code for All oraz Teplitsa. Sponsorami konferencji są Departament Stanu USA w ramach Programu "Promocja technologii dla przejrzystości i odpowiedzialności", Omidyar Network oraz Google. Eastbook.eu objął wydarzenie patronatem medialnym.

Zdjęcie główne: wolontariusze podczas PDF PL CEE 2015, źródło: Fundament Społeczeństwa Informacyjnego

Studentka socjologii w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Bada ruchy społeczne w Europie Wschodniej, hobbistycznie zajmuje się fotografią uliczną. Tweetuje o kondycji dziennikarstwa i mediów.

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY