Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Info Eastbook.eu

Patronat Eastbooka: „Rosyjska Ruletka. Rosja po rządach Putina”, 9.05.2016 r., godz. 17:00

Długo by szukać bardziej ciekawego i tajemniczego tematu niż przyszłość państwa rosyjskiego. Chyba każdy, kto interesuje się polityką i stosunkami międzynarodowymi, zadał sobie kiedyś pytanie „Jak wyglądać będzie Rosja bez Władimira Putina?”

Studenckie Koło Naukowe Spraw Zagranicznych SGH wychodzi naprzeciw tej gorącej tematyce organizując merytoryczną debatę nad przyszłością państwa Rosyjskiego. Specjaliści, którzy wezmą udział w panelu odpowiedzą na pytania:

  • Czy obecny kryzys będzie miał duży wpływ na społeczeństwo rosyjskie?
  • Czy Rosja będzie starała się o miejsce w NATO?
  • Jakie są możliwe scenariusze rozwoju rosyjskiej sceny politycznej?
  • Które aspekty wewnątrz kraju będą miały największy wpływ na wybór nowego rządu?
  • Jakie będą potencjalne skutki ekonomiczne i polityczne odsunięcia Putina od władzy?

Rosja jest jednym z najważniejszych graczy na arenie międzynarodowej i powinniśmy uważnie obserwować to co dzieje się na jej politycznej arenie. Polacy widzą Rosję jako ciągłe zagrożenie dlatego brakuje u nas bezstronnych opinii i chłodnej analizy sytuacji tego co dzieje się u naszego wschodniego sąsiada.

Widząc tą rażącą stronniczość zdań oraz brak debaty na ten temat w polskim środowisku akademickim oraz mediach zdecydowaliśmy się wcielić naszą inicjatywę w życie i chcemy dostarczyć wam jasny przekaz i analizę ekspertów dzięki, którym będziecie mogli wyrobić sobie własne zdanie na temat problemu niezależnie od tego co prezentują mainstreamowe media.

Wśród ekspertów pojawią się analityczka Justyna Prus, Ambasador Jerzy M. Nowak oraz Ambasador Stanisław Ciosek. Debata odbędzie się 9 maja 2016 r. o godz. 17:00 w Auli VII w budynku G SGH przy Al. Niepodległości 162. Zapraszamy do udziału w konferencji oraz aktywnego uczestnictwa w debacie. Więcej informacji na temat spotkania można znaleźć na fb.com/sknsz lub www.sknsz.pl.

Osoba kontaktowa:

Marcin Grzeniewski ([email protected]), koordynator projektu, +48 794-405-813

Facebook Comments
Zdjęcie główne: Władimir Putin podczas wywiadu na temat Olimpiady w Soczi; źródło: commons.wikimedia.org
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY