Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Info Eastbook.eu

Napisz list do mieszkańców Krymu

Startuje ogólnoukraińska akcja „Reakcja. Na Krym”, do której w ramach partnerstwa z organizacją KrymSOS dołączyła polska Fundacja Edukacja dla Demokracji. W ramach akcji każdy może napisać słowa wsparcia dla mieszkańców Krymu.

Cel akcji

Celem akcji jest pokazanie mieszkańcom Krymu, że pamiętamy o nich oraz pokazanie wsparcia z „kontynentalnej” Ukrainy, jak i z zagranicy. Listy staną się także życzeniem jak najszybszego powrotu półwyspu do Ukrainy. Akcja jest poświęcona Dniu flagi krymskotatarskiej, który obchodzony jest 26 czerwca. Za granicą Ukrainy coraz rzadziej mówi się o Krymie, albo mówi się, że sprawa jest przegrana. Tą akcją chcemy pokazać, że wcale tak nie jest i że wiele osób pamięta.

Dołącz się

Napisz list w dowolnym formacie (w języku ukraińskim, rosyjskim lub krymskotatarskim) i przynieś do biura FED-u. Pismo może zawierać słowa wsparcia, fragmenty utworów literackich, wiersze, rysunki – wszystko co według Was może wesprzeć mieszkańców Krymu. Prosimy unikać politycznych dywagacji, agitacji, wykorzystywania wulgaryzmów itd.

Jak i kiedy dostarczyć list?

– osobiście do biura FED w Warszawie (ul. Nowolipie 9/11, wejście z ulicy) w dni robocze od 10 do 17,
– pocztą na adres biura: Fundacja Edukacja dla Demokracji, ul. Nowolipie 9/11, 00-150 Warszawa.

Uwaga! Niezależnie od sposobu dostarczenia, listy muszą znaleźć się w FED najpóźniej do 17 czerwca! Następnie osobiście zawieziemy je do Kijowa i oddamy koleżankom z KrymSOS. Gwarantowana anonimowość, listy przekazywane są bez danych nadawcy.

Listy można wysyłać też bezpośrednio do KrymSOS – skan lub treść e-maila należy wysłać na [email protected].

26 czerwca, w Dniu flagi krymskotatarskiej organizatorzy poinformują ile listów zebrano i przy pomocy wolontariuszy przekażą je na Krym.

Autorka idei: Lerane Khaibullaeva

Organizatorzy: KrymSOS

Źródło: Fundacja Edukacja dla Demokracji

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY