Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Info Eastbook.eu

Program Stypendialny im. Konstantego Kalinowskiego II dla absolwentów wyższych uczelni z Białorusi

Rusza pierwsza edycja przekształconego programu stypendialnego dla kandydatów z Białorusi na rok akademicki 2016/2017. Termin składania aplikacji upływa 30 czerwca 2016 r.

Program Stypendialny nosi imię Konstantego Kalinowskiego (ur. w 1838 r.), powstańca styczniowego, pełnomocnika rządu powstańczego na Wielkie Księstwo Litewskie, straconego w Wilnie (w 1864 r.), zasłużonego dla Polaków, Litwinów i Białorusinów, którego pamięć cieszy się szczególnym szacunkiem współczesnych Białorusinów.

Program jest kontynuacją i rozwinięciem Programu Stypendialnego Rządu RP im. Konstantego Kalinowskiego pod patronatem Prezesa Rady Ministrów, powołanego w dniu 30 marca 2006 r. na Uniwersytecie Warszawskim, który po 10 latach kształcenia studentów z Białorusi na uczelniach polskich zostaje przekształcony w wyższej rangi specjalistyczny program stypendialny.

Oznacza to, że wraz z nowym rokiem akademickim zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu Programu Stypendialnego Rządu RP im. Konstantego Kalinowskiego. Mianowicie zostanie zmieniony charakter funkcjonowania Programu z przeznaczonego dla osób aspirujących do ukończenia studiów I i II stopnia na propozycję rocznych staży naukowych skierowanych do absolwentów wyższych uczelni, chcących pogłębić swoje kwalifikacje. Program w tej formule będzie działał pod nową nazwą „Program Stypendialny Rządu RP im. Konstantego Kalinowskiego-II”.

Termin składania aplikacji upływa 30 czerwca 2016 r.

Kwalifikacja kandydatów odbywa się w dwóch etapach:

I etap obejmuje kwalifikację, przeprowadzoną w oparciu o nadesłane dokumenty przez komisję w Warszawie – osoby zaakceptowane do dalszych etapów zostaną wyznaczone do 15 VII 2016 r.

II etap kwalifikacji polega na przesłuchaniu kandydatów przez wyjazdową Komisję Kwalifikacyjną w okresie od 25 do 31 VII 2016 r. (szczegółowe terminy zostaną ogłoszone po zakończeniu I etapu).

Biuro Programu Stypendialnego im. Konstantego Kalinowskiego II mieści się na Uniwersytecie Warszawskim, przy Studium Europy Wschodniej, ul. Oboźna 7, III p., lok. 55 (wejście od ul. Sewerynów)

Dane kontaktowe Biura:

Tel.: 22 55 21 888, faks: 22 55 21 887,

e-mail: [email protected];

Więcej szczegółów na stronie Studium Europy Wschodniej

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY