Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Info Eastbook.eu

Nabór do IX Szkoły Polsko-Rosyjskiej

Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego prowadzi nabór do IX Szkoły Polsko-Rosyjskiej. Patronem tegorocznej Szkoły jest Borys Sawinkow, rosyjski pisarz, polityk, rewolucjonista, przewodniczący Ludowego Związku Ochrony Ojczyzny i Wolności, bardzo ceniony przez Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Uczestnikami Szkoły mogą być doktoranci, publicyści i młodzi badacze zajmujący się naukowo szeroko rozumianą problematyką polsko-rosyjską (przede wszystkim w aspekcie historycznym, filologicznym, politologicznym, kulturoznawczymi religioznawczym). Uczestnikiem Szkoły może być obywatel Polski lub Rosji, który nie ukończył 30 roku życia.

Znajomość języka polskiego przez uczestników rosyjskich jest pożądana, ale nie jest warunkiem uczestnictwa w Szkole. Znajomość języka rosyjskiego przez polskich uczestników jest nieodzowna.

Szkoła odbywa się w Warszawie i Gdańsku, rozpoczyna 20 października, a kończy 30 października 2016 r.

Program Szkoły przewiduje udział w wykładach i seminariach, oraz wizyty w instytucjach państwowych, naukowych i organizacjach pozarządowych. Programowi merytorycznemu towarzyszy program turystyczny i kulturalny.

Szkoła jest organizowana od 2007 r. przez Studium Europy Wschodniej UW. Patronami dotychczasowych Szkół byli: Sokrates Starynkiewicz – rosyjski generał i prezydent Warszawy w latach 1875-1892, niezwykle zasłużony dla stolicy, któremu Polacy dwukrotnie z własnej woli i środków wystawiali pomnik. Dmitrij Fiłosofow – rosyjski publicysta, który przebywał w Polsce na emigracji od 1920 r., działacz polityczny, bliski współpracownik Borysa Sawinkowa.

Ostateczny termin nadsyłania dokumentów: 10 września 2016 r.

Zgłoszenia prosimy nadsyłać na adres mailowy: [email protected].

Pobierz Plakat

Warunki uczestnictwa

Kwestionariusz kandydata

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY