Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Biuletyn Informacyjny Studium

Moskwa walczy o wydanie hakera zatrzymanego w Pradze: „USA urządzają polowanie na rosyjskich obywateli”

Rosja robi wszystko, by Republika Czeska wydała rosyjskiego hakera Jewgenija Nikulina Rosji, a nie Stanom Zjednoczonym, które również żądają jego ekstradycji. Nikulin podejrzany jest o ataki na amerykańskie serwery.
Fot. flickr.com

Fot. flickr.com

Rzecznik rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa oświadczyła, iż Moskwa aktywnie współpracuje z Pragą w sprawie zatrzymanego rosyjskiego obywatela Jewgenija Nikulina i żąda jego wydania Rosji. Rosyjskie ministerstwo już zapewniło Nikulinowi pomoc prawną oraz adwokata.

Zdaniem rosyjskiej rzecznik zatrzymanie rosyjskiego hakera w Pradze jest kolejnym dowodem na to, że amerykańskie władze urządzają polowanie na rosyjskich obywateli na całym świecie i odmawiają współpracy z Rosją na zwykłym międzynarodowo-prawnym poziomie. Według Zacharowej oznacza to, że polowanie jest motywowane politycznie.

Serwis internetowy Linkedln / międzynarodowy serwis, specjalizujący się w kontaktach zawodowo-biznesowych / podaje, że zatrzymanie rosyjskiego obywatela ma związek z atakiem na jego system informatyczny w roku 2012.

Rosjanina aresztowała czeska policja współdziałająca z amerykańskim FBI w centrum czeskiej stolicy. Po zatrzymaniu mężczyzna stracił przytomność i musiano go przewieźć do szpitala. Przebywał on w Czechach ze swoją przyjaciółką.

Źródło: Rozhlas

Opracowanie BIS – Biuletyn Informacyjny Studium

Facebook Comments
Biuletyn Informacyjny Studium
Biuletyn Informacyjny Studium (BIS) jest internetowym serwisem informacyjnym zorientowanym na wiadomości ze Wschodu, stworzony z inicjatywy studentów Studium Europy Wschodniej UW. Całością prac BIS-u kieruje red. Maria Przełomiec.
    ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY