Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Biuletyn Informacyjny Studium

Kreml: Kolejne sankcje antyrosyjskie ostatecznie zrujnują relacje z Zachodem

Ewentualne wprowadzenie kolejnych sankcji przeciwko Rosji w odwecie za bombardowania syryjskiego miasta Aleppo przez rosyjskie lotnictwo doprowadzi do ostatecznego zniszczenia relacji z państwami zachodnimi, oświadczył wiceszef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Riabkow.

„Mamy wrażenie, że administracja Stanów Zjednoczonych nie ma przed sobą żadnego innego zadania, jak tylko doprowadzić do ostatecznego pogorszenia stosunków z Federacją Rosyjską, tak, żeby ich normalizacja zajęła długie lata”, dodał.

Rosyjski dyplomata stwierdził, że groźba nowych sankcji ze strona Waszyngtonu nie jest zaskoczeniem dla Moskwy. Rosjanie bardziej są zdziwieni intensywnością gróźb, które dochodzą z za oceanu.

Riabkow uprzedził, że Rosja znajdzie sposób, by odpowiedzieć na ewentualne nowe sankcje i ostateczny bilans nie będzie dla Waszyngtonu korzystny.

Państwa zachodnie oskarżają Rosję o bombardowania ludności cywilnej podczas operacji wojskowej w Syrii. Moskwa i Damaszek odrzucają te oskarżenia, twierdząc że walczą wyłącznie z terrorystami.

Źródło: newsru.com

Opracowanie BIS – Biuletyn Informacyjny Studium

Facebook Comments
Biuletyn Informacyjny Studium
Biuletyn Informacyjny Studium (BIS) jest internetowym serwisem informacyjnym zorientowanym na wiadomości ze Wschodu, stworzony z inicjatywy studentów Studium Europy Wschodniej UW. Całością prac BIS-u kieruje red. Maria Przełomiec.
    ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY