Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Info Eastbook.eu

Trolle, fejki i inne narzędzia kremlowskiej propagandy

Czy w Polsce działają portale opłacane przez Kreml? Czy na Białorusi wszystkie kanały telewizyjne są prorosyjskie? W jaki sposób rosyjscy dziennikarze przedstawiają konflikt na wschodniej Ukrainie?

Eastbook zaprasza do udziału w wyjątkowej debacie na temat medialnej propagandy i dezinformacji z udziałem ekspertów z Białorusi, Polski i Ukrainy.

Prelegenci:

Witold Jurasz (Polska) – analityk i publicysta. Prezes Ośrodka Analiz Strategicznych. Prowadzący program Prawy do Lewego w Polsat News 2. Były pracownik Zakładu Inwestycji NATO. W latach 2005–2012 dyplomata w Rosji oraz charge d’affaires RP na Białorusi.

Olena Vorobyova (Ukraina) – dziennikarka śledcza i reporterka. Twórczyni dokumentów o konflikcie zbrojnym na wschodzie Ukrainy oraz współczesnych problemach ukraińskiego społeczeństwa. Obecnie stypendystka New Diplomacy Independent Journalism Fellowship for Eastern Partnership Countries w redakcji portalu Eastbook.

Aleś Zarembiuk (Białoruś) – działacz społeczny i polityk represjonowany przez reżim Aleksandra Łukaszenki, założyciel i przewodniczący Białoruskiego Domu w Warszawie.

Debatę poprowadzi Krzysztof Nieczypor, redaktor Eastbook.eu, autor licznych artykułów na temat kremlowskiej propagandy.

Miejsce i czas spotkania:

Pracownia Duży Pokój, ul. Warecka 4/6 (wejście od ul. Kubusia Puchatka), Warszawa
Poniedziałek, 19 grudnia 2016 r., godz. 18:00
Wstęp wolny

Profil wydarzenia na Facebooku: klik!

Wydarzenie organizowana przy wsparciu New Diplomacy.

 

Facebook Comments
Zdjęcie główne: Top Secret, autor: Dennis Skley, źródło: Flickr
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY