Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Info Eastbook.eu

Eastbook do przeczytania w czasopiśmie drukowanym!

Redakcja portalu Eastbook serdecznie zaprasza na prezentację najnowszego numeru czasopisma Obóz, w którym można przeczytać nasze raporty i artykuł redaktora Krzysztofa Nieczypora.

Serdecznie zapraszamy do lektury nowego nr 55. czasopisma „Obóz”, który jest poświęcony szeroko pojętej problematyce relacji centrów-peryferii. Wśród autorów Obozu-Peryferie znaleźli się: Jan Sowa, Ludwika Włodek, Tomasz Zarycki, Mariusz Kowalski, Kazimierz Wóycicki i redaktor Eastbooka Krzysztof Nieczypor. Dział Raporty w całości został przygotowany przez redakcję portalu Eastbook.eu.

.

.

Prezentacja numeru z udziałem autorów odbędzie się w 13 stycznia o godz. 18:00 w Domu Spotkań z Historią na ul. Karowej 20 w Warszawie.

Plan spotkania:

1. Prezentacja numeru (15-20 min.) – Anton Saifullayeu (sekretarz redakcji Obozu), Maciej Zaniewicz (zastępca redaktora naczelnego portalu Eastbook.eu) – prezentacja działu Raporty

2. Dyskusja: dr Kazimierz Wóycicki (redaktor naczelny „Obozu”), dr Ludwika Włodek, prof. Tomasz Zarycki, red. Wojciech Stanisławski

Nowy 55. numer „Obozu” dostępny jest w Księgarni naukowej im. Bolesława Prusa oraz w Biurze Studium Europy Wschodniej UW przy ul. Oboźna 7/55.

Również zapraszamy do zakupu w cenie promocyjnej poprzedniego numeru (54) Obóz-Granice. Numer także jest dostępny w księgarni im. B. Prusa oraz w Biurze SEW UW.

W styczniu planowane jest wydanie anglojęzycznej wersji elektronicznej „Obozu”, gdzie zostaną umieszczone wybrane teksty z roku 2016 (z numerów 54. i 55.).

Zapraszamy do zapoznania się ze spisem treści.

Kontakt i dystrybucja: [email protected]

Czasopismo „Obóz. Problemy narodów byłego obozu komunistycznego”, założone w 1981 r. (Jerzy Targalski, Andrzej Ananicz, Kazimierz Stembrowicz, Wojciech Maziarski, Marek Pernal, Jan Malicki i in.) do 1989 r. ukazywało się w podziemiu, wydano 19 numerów.

Nowa edycja czasopisma wydawana jest w Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego od roku 1991. Tradycyjnie „Obóz” obejmował problematykę narodów obozu komunistycznego. Dziś na jego łamach ukazują się artykuły znawców problematyki Europy Środkowej, często jednocześnie wykładowców Studium Europy Wschodniej. Do tej pory ukazały się 54 zeszyty.

Facebook Comments
Zdjęcie główne: Autor: g_leon_h; Źródło: flickr.com
Tagi:
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY