Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Info Eastbook.eu

X Forum Europa – Ukraina w Rzeszowie, 27-28 stycznia 2017

Forum Europa – Ukraina jest jednym z kluczowych wydarzeń organizowanych przez Instytut Studiów Wschodnich. Głównym tematem dziesiątego już Forum będzie kwestia modernizacji i rozwoju potencjału Ukrainy oraz kierunek i tempo przeprowadzanych reform.

x_feu_800x450px-pl_banner

Bez względu na kryzys, który ten kraj przeżywa w ciągu ostatnich lat z powodu wojny oraz utraty terytoriów, Ukraina potwierdziła swój europejski wybór. Jednak stałe podziały polityczne, niestabilność gospodarcza oraz słabo widoczne efekty reform powodują rosnące niezadowolenie w społeczeństwie. W związku z tym powstaje pytanie, czy Ukraina wykorzysta możliwości, które daje współpraca z UE i innymi krajami? Jakie działania powinien podjąć Kijów i jego partnerzy, żeby zapewnić stały rozwój kraju?

X Forum Europa-Ukraina odbędzie się pod hasłem „Szanse, których nie można stracić„. Debaty skoncentrują się na kluczowych kwestiach potencjału gospodarczego Ukrainy, jej bezpieczeństwa energetycznego, stosunków z innymi krajami, wpływie kultury i pamięci historycznej na relacje między narodami, możliwościach rozwoju regionów oraz współpracy z partnerami z Polski i innych państw europejskich.

Przedmiotem raportów, dyskusji panelowych i prezentacji Forum będą reformy na Ukrainie, możliwości wynikające z Układu Stowarzyszeniowego z Unią Europejską, uwarunkowania budowy nowoczesnej samorządności terytorialnej i społeczeństwa obywatelskiego. Poruszone będą również kwestie bezpieczeństwa Ukrainy w układzie europejskim i euroatlantyckim.

Wśród gości forum znajdują się m.in: były szef czeskiej dyplomacji Karel Schwarzenberg, niemiecki publicysta Boris Reitschuster, wiceminister spraw zagranicznych Polski Jan Dziedziczak, wiceminister Rozwoju Polski Jerzy Kwieciński, były premier Armenii Hrant Bagratyan były premier Litwy Andrius Kubilius, deputowana do Parlamentu Europejskiego Rebecca Harms i wielu innych.

Współorganizatorem X Forum Europa – Ukraina jest Województwo Podkarpackie.

podkarpackie_przestrzen_otwarta

Facebook Comments

***

Eastbook objął X Forum Europa - Ukraina w Rzeszowie patronatem medialnym.

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY