Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Info Eastbook.eu

Spotkanie i promocja książki Leszka Szerepki „Oblicza Białorusi. Zapiski ambasadora”

Inicjatywa Wolna Białoruś zaprasza na spotkanie z Leszkiem Szerepką, ambasadorem na Białorusi w latach 2011-2015, historykiem, dyplomatą, analitykiem, publicystą.

Spotkaniu i dyskusji na temat współczesnej Białorusi, będzie towarzyszyć promocja książki „Oblicza Białorusi. Zapiski ambasadora”, która została wydana pod koniec 2016 roku przez Fundację Sąsiedzi. Sama publikacja to przekrojowy obraz Białorusi, obserwowanej przez kilka lat przez ambasadora, pokazujący stan obecnej polityki wewnętrznej i zewnętrznej, kultury, języka, powiązań państwa z kościołem i wiele innych aspektów.

Zapraszamy do Dużego Pokoju 26 stycznia 2017 r. (czwartek) o godzinie 18.00, wstęp wolny.

Adres: Warszawa, ul. Warecka 4/6, wejście od Kubusia Puchatka, stacja metra Uniwersytet.

Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/926211720848603/

 

Informacja wydawnictwa:

Białoruś to wciąż kraina nieznana, miejsce, o którym nie wiemy prawie nic. Bo co jesteśmy w stanie tak naprawdę powiedzieć o współczesnej Białorusi, poza tym, że to kraj, którym rządzi nieprzerwanie od ponad dwudziestu lat Aleksander Łukaszenka, jeden z ostatnich dyktatorów w Europie?

Białoruś leży tuż za miedzą, a wydaje się wciąż tkwić w innej rzeczywistości. Bo gdzie jeszcze w Europie nakłada się dodatkowe podatki na bezrobotnych, czy zabrania robotnikom zwalniać się z pracy? Gdzie regularnie dewaluuje i denominuje walutę narodową? W jakim kraju europejskim, na kilka lat przed wyborami prezydenckimi, można z dokładnością do kilku procent, przewidzieć, kto w nich zwycięży? Tylko tu nieletni syn przywódcy może w mundurze przyjmować defiladę wojskową, a prezydent uczyć w telewizji obywateli jak się kosi trawę, czy zbiera kartofle. Tylko tu obowiązuje zakaz klaskania bez pozwolenia w miejscach publicznych.

Facebook Comments
Zdjęcie główne: Głosowanie na Białorusi, autor: Olivia Kortas
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY