Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Eastbook Info

„Nawalny mógłby utworzyć rosyjski odpowiednik Tea Party” – komentarz Eastbook.eu dla Polskiego Radia

Nawalny jest niewygodny przede wszystkim dla rosyjskiego systemu oligarchicznego, z którym walczy od lat. Doprowadził nawet do zwolnień wśród dyrektorów największych spółek państwowych - mówił Maciej Zaniewicz z portalu Eastbook.

„Z drugiej strony Nawalnego może się obawiać również Kreml. Nie chodzi o to, że mógłby wygrać wybory prezydenckie, to niemożliwe. Najbardziej optymistyczne sondaże dają mu kilkanaście procent poparcia. Nawalny może być dla Kremla niebezpieczny z innego powodu. Jak stwierdził rosyjski politolog i były doradca prezydenta Putina Gleb Pawłowski, Nawalny może utworzyć coś w rodzaju amerykańskiej Tea Party. Konserwatywno-liberalnego ruchu zbudowanego na bazie protestu społecznego.

Zbliżają się wybory prezydenckie i rzeczywiście mogłoby dojść do powtórki z protestów na Placu Błotnym w latach 2011/12, na których czele mógłby stanąć właśnie Nawalny, jako człowiek znany przez co drugiego Rosjanina” – w audycji „W samo południe” na antenie Programu 1 Polskiego Radia komentował Maciej Zaniewicz z portalu Eastbook.

Całej audycji można posłuchać na stronie Polskiego Radia. Część poświęcona Alieksiejowi Nawalnemu znajduje się pod koniec audycji.

Facebook Comments

***

Eastbook jest darmowy, ale jego tworzenie kosztuje. Wesprzyj nas poprzez przekazanie 1% podatku (KRS: 0000373492) lub wpłacenie darowizny na konto Fundacja Wspólna Europa, wydawcy portalu:

Tytuł przelewu: Darowizna na cele statutowe
Nr konta: 57 1750 0012 0000 0000 2701 8815 Raiffeisen Polbank
Fundacja Wspólna Europa, al. KEN 98/160, 02-772 Warszawa

Zdjęcie główne: Alieksiej Nawalny w trakcie jednego z procesów; Autor: Евгений Фельдман / Новая газета; Źródło: Wikimedia Commons
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY