Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Łukasz Grajewski

Przyszłość Eastbook.eu w Twoich rękach

Szanowna Czytelniczko, Szanowny Czytelniku,

zwracam się do Ciebie z prośbą o wsparcie funkcjonowania i rozwoju naszego portalu Eastbook.eu. Obecnie składamy wnioski o granty do polskich i międzynarodowych organizacji, aby zapewnić redakcji długoletnie finansowanie. Wiążące decyzje zapadną w najbliższych miesiącach. Do momentu ogłoszenia rezultatów Eastbook.eu musi wytrwać na straży polskiej polityki wschodniej, w duchu współpracy z naszymi sąsiadami i zgodnie z europejskimi wartościami.

Od 2010 r. Eastbook.eu pozostaje jednym z ostatnich miejsc w polskim internecie, w którym publikowane są opinie na temat wydarzeń w krajach Europy Wschodniej i oceny relacji Polski z krajami Partnerstwa Wschodniego oraz Rosją.

Jesteśmy głównym miejscem internetowej debaty na temat polskiej polityki wschodniej. Uważamy, że media nie są po to, by utwierdzać jakąkolwiek władzę w jej nieomylności, ale by ją korygować, jeśli nawa państwowa zbacza z kursu.

Czyta nas 23 tysiące osób miesięcznie: ekspertów, polityków, dziennikarzy, studentów i wszystkich tych, którzy uważają, że na wschodzie leży klucz do bezpieczeństwa Polski.

Równolegle rozwijamy rosyjskojęzyczną wersję portalu, którą tworzą dziennikarze z Białorusi, Rosji oraz Ukrainy, mieszkający na stałe w Warszawie oraz członkowie międzynarodowej sieci, którą zbudowaliśmy przez lata funkcjonowania.

Inaczej niż większość podobnych inicjatyw, które nastawione są głównie na obronę przed dezinformacją, my snujemy pozytywną opowieść o Wspólnej Europie, bez postkolonialnego nastawienia, w duchu szukania podobieństw, a nie różnic.

Abyśmy mogli kontynuować naszą misję, proszę Cię o dokonanie wpłaty na konto Fundacji Wspólna Europa, wydawcy portalu Eastbook.eu:

Fundacja Wspólna Europa, al. KEN 98/16, 002-772 Warszawa
Nr konta: 57 1750 0012 0000 0000 2701 8815
Tytuł przelewu: Darowizna na cele statutowe – Eastbook

Całość zebranych dzięki Twemu wsparciu środków przeznaczymy na pokrycie bieżących wydatków związanych z funkcjonowaniem portalu Eastbook.eu.

Zachęcam również do przekazania nam 1% podatku (KRS: 0000373492).

Polska polityka wschodnia nie jest na pierwszy rzut oka widoczna, ale to jak jest prowadzona decyduje o tym, czy czujemy się bezpiecznie w swoim kraju.

Facebook Comments
Łukasz Grajewski

Socjolog, absolwent Studium Europy Wschodniej UW. Pracował w administracji publicznej, aktywny w trzecim sektorze (Fundacja Wspólna Europa, Polska Fundacja im. Roberta Schumana, Inicjatywa Wolna Białoruś). Autor licznych publikacji o Europie Wschodniej w polskich mediach.

Kontakt: l.grajewski@eastbook.eu

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY