Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Biuletyn Informacyjny Studium

„Jesteśmy częścią ruskiego śwata”: Naddniestrze poprosiło Moskwę o pomoc

  • Bez kategorii

W Tyraspolu 5 kwietnia odbyło się spotkanie parlamentarzystów tzw. Rady Najwyższej Naddniestrza oraz posłów do Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej. Spotkanie zakończono przyjęciem rezolucji, w której Naddniestrze zaapelowało do Moskwy o uznanie dokumentów samozwańczej republiki, tak jak to Rosja uczyniła w przypadków paszportów separatystycznych republik w Donbasie.

Ponadto Tyraspol wezwał Moskwę by okazała „ojcowską pomoc” w „niewypowiedzianej wojnie”, którą przeciwko Naddniestrzu toczy Mołdawia.

Mołdawia i Naddniestrze; źródło: Wikipedia

Mołdawia i Naddniestrze; źródło: Wikipedia

Prezydent Naddniestrza Vadim Krasnosielskij oświadczył, że wszystkie działania Kiszyniowa przeciwko Tyraspolowi w rzeczywistości są skierowane przeciwko „ruskiemu światu”.

W rezolucji stwierdza się również, że Tyraspol wspiera politykę Federacji Rosyjskiej w sprawie konsolidacji „ruskiego świata” i ochrony rodaków żyjących poza granicami Rosji.

Dokument zostanie przedstawiony prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi oraz wicepremierowi Dmitrijowi Rogozinowi, specjalnemu przedstawicielowi Federacji Rosyjskiej ds. Naddniestrza.

Źródło: Blackseanews

Opracowanie BIS – Biuletyn Informacyjny Studium

Facebook Comments
Zdjęcie główne: Autor: Richardfabi; Źródło: studium.edu.uw.pl
Biuletyn Informacyjny Studium
Biuletyn Informacyjny Studium (BIS) jest internetowym serwisem informacyjnym zorientowanym na wiadomości ze Wschodu, stworzony z inicjatywy studentów Studium Europy Wschodniej UW. Całością prac BIS-u kieruje red. Maria Przełomiec.
    ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY