Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Eastbook Info

Jak brzmi Europa Środkowo-Wschodnia na Eurowizji 2017

  • Bez kategorii
Prezentujemy Wam zbiór utworów uczestników Eurowizji 2017 z państw Europy Środkowo-Wschodniej.

W tym roku w konkursie Eurowizja 2017 w Kijowie Europę Środkowo-Wschodnią reprezentuje 12 państw: Białoruś, Bułgaria, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Mołdawia, Polska, Rumunia, Ukraina i Węgry.

W muzycznym zmaganiu udziału nie mogła wziąć Słowacja. Na kijowskiej scenie Eurowizji nie wystąpi również reprezentantka Rosji Julia Samojlowa, której w marcu 2017 roku wjazdu na Ukrainę zakazała Służba Bezpieczeństwa Ukrainy ze względu na to, że w 2015 roku występowała na terytorium anektowanego przez Rosję Krymu.

W pierwszym półfinale znaleźli się wykonawcy z Mołdawii i Polski. Nie powiodło się natomiast Czechom i Łotyszom, dla których eliminacja półfinałowa okazała się końcem ich drogi do tytułu najlepszego wykonawcy w Europie.

Mołdawia: Sunstroke Project — Hey Mamma

Polska: Kasia Moś — Flashlight

Łotwa: Triana Park — Line

Czechy: Martina Bárta — My Turn

W czwartek 11 maja o swoje miejsce w fazie finałowej walczyć będą: Rumunia, Węgry, Białoruś, Bułgaria, Litwa i Estonia. Ukraińscy wykonawcy, jako przedstawiciele kraju-gospodarza, wystąpią od razu w finale, który odbędzie się 13 maja.

Białoruś: NAVIBAND — Historyja Majho Zyccia

Bułgaria: Kristian Kostov — Beautiful Mess

Estonia: Koit Toome and Laura — Verona

Litwa: Fusedmarc — Rain of Revolution

Rumunia: Ilinca ft. Alex Florea — Yodel It!

Ukraina: O.Torvald — Time

Węgry: Pápai Joci — Origo

Co się tyczy samych piosenek, to w pełni dopasowane one zostały do motto konkursu: „Celebruj różnorodność”. Niektórzy wykonawcy postawili na oryginalność, jak na przykład grupa Triana Park z Łotwy, inni zaś na koloryt narodowy, decydując się na wykonanie utworu w rodzimym języku, jak na przykład piosenkarze z Białorusi czy Węgier. Wspólna cecha łącząca wszystkie utwory jest jednak jedna: zasługują one na Waszą uwagę!

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY