Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Eastbook Info

[Debata] Dziennikarstwo w czasach dezinformacji

Serdecznie zapraszamy na organizowaną przez nas 16 czerwca b.r. debatę o tym jak pisać o Rosji w Polsce i o Polsce w Rosji! Naszymi gośćmi będą: Wacław Radziwinowicz, Ariadna Rokossowska i Paulina Siegień.

Co?

Debata „Dziennikarstwo w czasach dezinformacji. Jak pisać o Polsce w Rosji i Rosji w Polsce?”

LINK DO WYDARZENIA NA FACEBOOK.

Debata jest częścią projektu o tym samym tytule, w ramach którego na portalu Eastbook opublikowanych zostanie 50 artykułów w języku polskim oraz rosyjskim na temat polskiej i rosyjskiej kultury, sztuki, stylu życia, polityki, relacji polsko-rosyjskich i polsko-rosyjskich kwestiach transgranicznych. Do publikowania swoich artykułów na naszych łamach portal Eastbook zaprasza młodych oraz doświadczonych autorów z Polski i Rosji. Celem projektu jest zwiększenie zainteresowania Polską w Rosji i Rosją w Polsce oraz umożliwienie Polakom i Rosjanom dostępu do treści autorstwa dziennikarzy i publicystów z drugiego państwa.

plakat-v2

Kto?

Wacław Radziwinowicz

Dziennikarz, publicysta, wieloletni korespondent „Gazety Wyborczej” w Rosji i na Ukrainie. Jego babcia była Rosjanką z Uralu, dziadek – Polakiem z Syberii. On sam jest uznawany za jednego z najlepszych znawców rosyjskiej duszy i polityki. Od 1997 r. należy do redakcji działu zagranicznego „Gazety Wyborczej”. Jest autorem felietonów i reportaży na temat Rosji. Autor książek „Gogol w czasach Google’a” i „Crème de la Kreml. 172 opowieści o Rosji”.

Ariadna Rokossowska

Dziennikarka Rossijskiej Gaziety, specjalizująca się w tematyce związanej z Polską. Prawnuczka marszałka Konstantego Rokossowskiego. Odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi RP „Za szczególny wkład w tworzenie przyjaznego obrazu Polski w społeczeństwie rosyjskim oraz obiektywne i profesjonalne relacjonowanie spraw polskich”. Biegle włada językiem polskim.

Paulina Siegień

Etnografka, filolożka, tłumaczka, absolwentka Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego i filologii rosyjskiej na Uniwersytecie Gdańskim, doktorantka na Wydziale Filologicznym UG. Specjalizuje się w tematyce związanej z obwodem kaliningradzkim. Współpracowniczka Gazety Wyborczej Trójmiasto, New Eastern Europe, Przeglądu Bałtyckiego i Eastbook.eu.

Artykuły Pauliny Siegień na Eastbooku.

Kiedy?

1. 17:00 – rozpoczęcie debaty
2. 18:00 – czas na pytania od publiczności
3. 18:30 – planowane zakończenie, z możliwością przedłużenia za zgodą uczestników debaty

Gdzie?

Pracownia Duży Pokój: ul. Warecka 4/6 (wejście od ul. Kubusia Puchatka), Warszawa

warecka

Jak dotrzeć?

Pracownia Duży Pokój znajduje się w bezpośredniej okolicy stacji metra M2 Nowy Świat – Uniwersytet w samym centrum Warszawy. Można również dojechać autobusami na przystanek Ordynacka (autobusy 111, 116, 128, 175, 180, 222, 503, E-2).

Jak?

– Język debaty: polski
– Wstęp: wolny

Kto organizuje?

Fundacja Wspólna Europa – wydawca portalu Eastbook.eu.

Fundacja Wspólna Europa jest polską organizacją pozarządową skupiającą się na realizacji projektów, których celem jest budowanie mostów między społęczeństwami polskim i wschodnioeuropejskimi. Sztandarowym projektem Fundacji jest portal Eastbook.eu.

Portal Eastbook.eu powstał w 2010 roku jako blog o Europie Wschodniej założony przez studentów Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. Przez ostatnie siedem lat udało nam się rozwinąć w stronę profesjonalnego portalu internetowego, którego celem jest informowanie polskich czytelników o wydarzeniach, społeczeństwach, kulturze i polityce państw wschodnioeuropejskich oraz czytelników rosyjskojęzycznych o Polsce i Europie Środkowej.

Dzięki komu?

Projekt realizowany dzięki Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia w ramach VI Otwartego Konkursu.

cprdip_logo_napis_pl

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia jest państwową osobą prawną, powołaną z mocy ustawy, nadzorowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej. Celem naszej działalności jest inicjowanie i wspieranie działań podejmowanych w Rzeczypospolitej Polskiej i Federacji Rosyjskiej na rzecz dialogu i porozumienia w stosunkach polsko-rosyjskich.

ok_poziom

Facebook Comments
Zdjęcie główne: Rosja i Polska. Źródło: shutterstock.com
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY