Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Eastbook Info

[Debata] Co, komu, ile? O korupcji w Rosji – 27.06.2017 r.

19458350_1241194136009437_1398309782_n

Informacja o debacie od organizatorów:

Korupcja przenika w Rosji wszystkie sfery życia społecznego – od polityki przez biznes po życie codzienne. Wprawdzie władze od lat zapowiadają walkę z plagą nadużyć, ale wielu polityków i urzędników z zapałem oddaje się rozbudowie posiadłości ziemskich albo dbaniu o płynność finansową rajów podatkowych. Niczym mantra w dyskusji pojawia się hasło, że korupcja w Rosji ma charakter systemowy. Co to właściwie znaczy? Jak Rosjanie patrzą na to zjawisko? Czy rzeczywiście jest im wszystko jedno, bo w końcu „każdy kradnie”, czy może po prostu zdają sobie sprawę, że przetrwanie i sukces zależą od adaptacji do obowiązujących zasad gry? Jak odczytywać ostatnie protesty oraz konsolidację ruchu antykorupcyjnego wokół lidera opozycji Aleksieja Nawalnego? Oto kilka pytań, na które spróbujemy odpowiedzieć.

NOTKI O GOŚCIACH

Grażyna Kopińska – ekspert programu Odpowiedzialne Państwo w Fundacji im. Stefana Batorego. Prowadziła program wspierania małych i średnich przedsiębiorstw w Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, była konsultantem Ford Foundation na Europę Środkową, pełniła też funkcję członkini grupy antykorupcyjnej przy Banku Światowym oraz członkini Rady Zamówień Publicznych. Jest autorką opracowań poświęconych zwalczaniu korupcji oraz kwestiom przejrzystości finansów wyborczych i procesu stanowienia prawa.

Artiom Torczyński – działacz Fundacji Walki z Korupcją Aleksieja Nawalnego, prowadzący program Деньги (tł. Pieniądze) w telewizji Dożd, absolwent Moskiewskiego Instytutu Fizyki i Technologii oraz Rosyjskiej Akademii Gospodarki. Pracował w EvroSibEnergo, RAO JES Rosji i Federalnej Agencji Energii.

WYDARZENIE NA FACEBOOKU

Debata organizowana jest przez Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

Facebook Comments
Tagi: ,
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY