Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Eastbook Info

„Wyborcza ruletka” – debata z udziałem Wacława Radziwinowicza i Lilii Szibanowej

Redakcja Eastbooka zaprasza na debatę organizowaną przez Fundację Odpowiedzialna Polityka i Koło Naukowe Studium Europy Wschodniej UW, poświęconą wyborom w Rosji. W jej trakcie porozmawiamy z Wacławem Radziwinowiczem i Lilią Szibanową o wyborach i bieżącej sytuacji politycznej w Rosji.

Zespół Fundacji Odpowiedzialna Polityka wraz z KN Studium Europy Wschodniej ma zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję „Wyborcza ruletka – co pokazują nagrania z rosyjskich kamer w lokalach wyborczych”, wieńczącą projekt „Obserwatorzy w Działaniu”.

Celem projektu było stworzenie systemu szkolenia obserwatorów społecznych łączącego obserwację wyborów samorządowych w Polsce 21.10.2018 r. z analizą nagrań z kamer zarejestrowanych w trakcie rosyjskich wyborów prezydenckich, których rocznicę będziemy obchodzić podczas spotkania 18 marca 2019 roku.

Podczas wydarzenia oprócz podsumowania analizy monitoringu wideo z rosyjskich lokali wyborczych pragniemy zaprosić państwa do dyskusji na temat procesów wyborczych w Polsce i w Rosji, jak i zasadności prowadzenia monitoringu wideo, jego funkcjonowania oraz wpływu na rosyjskie społeczeństwo w rok po wyborach.

Do udziału w rozmowie zaprosiliśmy dwójkę ekspertów, specjalizujących się zarówno w temacie Rosji, jak i wyborów – redaktora Wacława Radziwinowicza, wieloletniego korespondenta w Rosji, dziennikarza „Gazety Wyborczej” oraz Lilię Szibanową – ekspertkę niezależnego rosyjskiego ruchu monitorującego wybory „Gołos”.

Debatę będzie moderować redaktor naczelny portalu Eastbook.eu Maciej Zaniewicz.

Wydarzenie odbędzie się 18 marca 2019 roku (poniedziałek) o godzinie 17:30 w sali balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich na Uniwersytecie Warszawskim.

Link do wydarzenia na portalu Facebook.

Facebook Comments

***

Eastbook.eu jest partnerem medialnym debaty.

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY