Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Wsparcie indywidualne

Przekaż 1% podatku

Fundacja Wspólna Europa od 2010 r. działa na rzecz zbliżenia społeczeństw krajów Europy Wschodniej i Unii Europejskiej. Dzięki przejrzystości oraz skuteczności naszych działań uzyskaliśmy status organizacji pożytku publicznego. Oznacza to możliwość otrzymywania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych, które wybiorą naszą organizację.

Jesteśmy wydawcą portalu Eastbook.eu – jedynego w Europie tak kompleksowo i dogłębnie analizującego sytuację w krajach Europy Wschodniej. Dzięki czterem wersjom językowym oraz stale powiększającym się gronie autorów mamy realną możliwość oddziaływania na szerokie kręgi odbiorców. Różnorodność poglądów i poruszana tematyka pozwoliła nam uzyskać miano wiarygodnego źródła informacji o naszych wschodnich sąsiadach.

Jednak nasza praca to coś więcej niż prowadzenie portalu informacyjnego. Co roku organizujemy polsko – ukraińskie wymiany młodzieżowe. Zachęcamy młodzież do rozwijania umiejętności językowych, a przede wszystkim do lepszego zrozumienia siebie nawzajem. Staramy się uświadomić uczestników z Polski i Ukrainy, że pomimo granic, więcej nas łączy, niż dzieli.

Podobnym sposobem myślenia kierujemy się przy organizacji wizyt studyjnych dla studentów z Europy Wschodniej w ramach programu Study Tours to Poland. Program skierowany jest do osób z Białorusi, Ukrainy, Mołdowy oraz Rosji. Osoby zakwalifikowane do programu poznają nasz kraj biorąc udział w warsztatach, grach symulacyjnych oraz spotkaniach z przedstawicielami instytucji rządowych i pozarządowych. Pokazujemy, jak ważne jest bycie świadomym obywatelem i zachęcamy do aktywnego działania w swoim najbliższym otoczeniu.

Pozwól nam się rozwijać i działać jeszcze skuteczniej. Przekaż nam 1 % swojego podatku!

Wystarczy kliknąć w poniższy obrazek, aby przejść do programu, który po wypełnieniu deklaracji automatycznie przekaże 1% podatku na działania Fundacji Wspólna Europa (KRS: 0000373492):

Wypełnij PIT 2016 i przekaż 1% podatku

Zrób przelew

Zachęcamy do wsparcia bieżącej pracy redakcji portalu Eastbook.eu poprzez wpłacanie darowizn na poniższy numer konta Fundacji Wspólna Europa – wydawcy portalu. W tytule przelewu prosimy wpisać „darowizna na cele statutowe”.

Nr konta: 57 1750 0012 0000 0000 2701 8815 Raiffeisen Polbank

Fundacja Wspólna Europa
al. Komisji Edukacji Narodowej 98/160
02-772 Warszawa

KRS: 0000373492
NIP: 9512331319
REGON: 142728763

Zostań stałym darczyńcą

Jesteś stałym czytelnikiem portalu Eastbook.eu? Zaplanuj stałe miesięczne wsparcie, ustaw cykliczny przelew i poinformuj nas o tym. Twoje imię i nazwisko zostanie umieszczone w stopce strony obok innych stałych darczyńców.

Crowdfunding

3 stycznia 2016 r. z sukcesem zakończyliśmy zbiórkę crowdfundingową, którą miesiąc wcześniej uruchomiliśmy na portalu Polak Potrafi. Dzięki 87 indywidualnym wpłatom zebraliśmy 5149 zł, które przeznaczyliśmy na dokończenie prac programistycznych przy nowej wersji portalu oraz optymalizację strony pod kątem urządzeń mobilnych. Zobacz profil akcji na platformie Polak Potrafi.